TJ Spartak a l p i n  c l u b
R o k y t n i c e  n a d  J i z e r o u
 
 
 
 

LYŽOVÁNÍ

 
Jeden z divácky nejnavštěvovanějších podniků sjezdařského Světového poháru, úterní večerní slalom v rakouském Schladmingu, se letos vydařil i českým barvám, a to zásluhou FILIPA TREJBALA, který zde zabodoval 19. místem.

"Na body jsem v letošní sezóně docela dlouho čekal, a tak jsem teď rád, že je mám a že už můžu být klidnější," řekl po závodě spokojený Trejbič, jenž do 2. kola postoupil z 28. příčky a s číslem 34. "To první kolo, myslím tím stav tratě, bylo fakt špatný. Sjezdovka byla hrozně rychle rozbitá. Tak od startovního čísla čtyřicet se už nedalo do druhého kola dostat," dodal první český slalomář, jemuž se kdy podařilo při svěťáku ve Schladmingu bodovat.

"První kolo jsem jel trošku takticky a ve druhém, kdy jsem měl super startovní číslo a výbornou trať (druhá strana sjezdovky, na níž byl postaven slalom pro 2. kolo, byla prostě z nějakého důvodu tvrdší), jsem to už pustil úplně naplno," popsal český reprezentant své jízdy v obou kolech, přičemž v tom druhém se blýsknul druhým nejrychlejším časem ze všech jeho účastníků.

Body získané ve Schladmingu posunuly Filipa na 54. místo ve World Cup Start List pro slalom, což z pohledu českého týmu znamená zachování svěťákové kvóty v této disciplíně - i v příštích závodech tak bude moci ve slalomu startovat trojice českých borců.

Nejbližším programem třiadvacetiletého závodníka bude nedělní superkombinace Světového poháru ve francouzském Chamonix, kam se dnes přesunul společně s Kryštofem Krýzlem po letecké trase Salzburg - Ženeva. "V Chamonix jsem absolvoval v lednu 2005 svůj první svěťák v životě, byl to slalom. Kombinační sjezd jsem tu zatím nikdy nejel. Co mi o něm ale říkal Ondra Bank, jede se na fyzicky hodně náročné trati, kopec však není tak brutální," doplnil Trejbič, kterého v Chamonix čeká pátá svěťáková superkombinace jeho kariéry. Dvakrát už v ní bodoval (Wengen 2006, Beaver Creek 2006), nyní věří, že bude v TOP 30 do třetice všeho dobrého.

Autor: Daniel Tichý - převzato z www.czech-ski.cz

 
   
 
 
TJ Spartak Rokytnice n./Jiz.
Tělovýchovná jednota Spartak
 

Horosvaz
Stránky ČHS

 
Rokytnice nad Jizerou
Oficiální stránky města
 
Horská služba
Horská služba ČR
 

Paraglideteam Rokytnice
Paragliding v Rokytnici

 

Penzion BONA
Ubytování v Rokytnici n./Jiz.

 
 
 
 
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
 
 
 
(c) 2006, AlpinClub Rokytnice   e-mail: alpin.club@seznam.cz
  icq:      291-170-115