TJ Spartak a l p i n  c l u b
R o k y t n i c e  n a d  J i z e r o u
 
 
 
 

 

 

Fotbalový turnaj horolezeckých družstev
(Adršpach, 9.6. 2007)

Sobota 9. 6. pro Alpin club znamenala velmi nabitý den. Důvodem byla účast na fotbalovém turnaji horolezeckých družstev v Adršpachu. Hlavní iniciativa na účasti byla podpořena velkým fotbalovým fandou Haksonem. Tomu už nedalo moc sil na přemluvení většiny členů klubu, tj. Rokhanz, Broňa, Robik, Milda, Čvancara, Mláza, Zevlik a v neposlední řadě výpomoc z Nové Paky – Kapr, aby se po hlavě vrhli do pokusu, který společně ještě neabsolvovali.
První fáze pro dokonání cíleného nápadu začala ve středu (6. 6.) přípravným tréninkem na rokytnickém Copa stadium, kde se poznaly první individuální přednosti a bohužel i nedostatky hráčů. Výsledkem byla ale pozitivní nálada, kterou podpořilo příjemné posezení s nádechem klášterského pivního moku u Mojmíra. Druhá fáze již o něco složitější pramenila ze samotné účasti na turnaji. Bez jakýchkoliv komplikací většinová část družstva vyrazila dvěma vozy v doprovodu Alpin club fans (Míša1, Míša2) po 7. hodině ranní na zhruba 80 km trasu směrem na východ. Obec Adršpach nás přivítala trošku kamenným pohledem na místní Nou Camp, který se jen zdaleka podobal hřišti dnešních již standardních i vesnických parametrů a kvalitě povrchu. To nás ale neodradilo a první cesta mířila po ustájení vozů do nejbližšího bifé, kde jsme absolvovali v čele s kulturním atašé Mlázou raňajky v podobě tekuté – tedy piva. Po krátkém posezení ve vhodném společenském oblečení a v neposlední řadě po zvolení manažera zájezdu (Míši1) jsme vyrazili na již výše zmíněný Nou Camp. Cestou jsme potkali i hlavního iniciátora sobotního nápadu Haksona (cestujícího z Paky) se svojí rodinkou a nečekanou oporou Kaprem. Nálada ale přešla tým po spatření reality, která byla potvrzena. Nehorázně drnitý povrch, začínající pařák atd. Všechny tyto nedostatky ale našemu silnému týmu podpořila výborná nálada a chuť poprat se vším co bude stát v cestě k fotbalovému úspěchu.
Turnaje se zúčastnilo 13 družstev. Náš tým nastoupil do prvního utkání s družstvem Adr-design, který jsme dá se říci hladce porazili 3:0. Euforie po duelu byla pochopitelná a tak po jasné dohodě bylo nutné dojet pro potřebné podpůrné prostředky, které by družstvo podporovaly po zbytek turnaje. Druhým zápasem jsme narazily již na tým Adr1, což byl o  mnohem kompaktnější a silnější než předchozí. Po prohrané první půlce 1:0 jsme dovedli díky jisté pravačce Haksona vyrovnat stav zápasu na konečných 1:1, a to v posledních sekundách zápasu! Vzájemná síla družstva postupně rostla s náladou a dobrým vtipem. Nebyl tedy proto problém jíst do dalšího zápasu s vítězným záměrem. Vše se potvrdilo a náš tým zvítězil v pořadí ve třetím zápase 2:0. Tentokrát rokytničtí převálcovali družstvo Neratovic (?). Po tomto úspěšném zápase jsme měli čtyři zápasy pauzu a tak jsme se vydali do nedalekého pohostinství na ochutnávku místního Krakonoše. Po opouštění pohostinství jsme postupně došli k závěru, že jsme jaksi povytuhli. No ale to nás nesmělo klamat, protože před námi byly dva velmi důležité zápasy, z kterých jsme potřebovali získat dva body pro klidný postup. Úkol to ani nebyl náročný, jednalo se o týmy, které jsme nepovažovali za nejlepší, ale… V prvním ze závěrečných zápasů jsme střetli s poměrně snadným soupeřem – Prachovem, kde jsme věřili v postup. A zde se bohužel asi stala zásadní chyba, kdy pohodová hra soupeře nás přesvědčila natolik, že jsme dovedli jenom remizovat 1:1. První vlna zklamáni, ale co se dá dělat … jede se dál. Do posledního zápasu bylo potřeba dát o něco více sil než v předchozím. V tomto případě i remíza by byla postup. Vzájemný sen byl ale dál od skutečnosti a po dlouhém turnajovém vypětí náš tým nedovedl oporovat celkem kompaktnímu, i když ne moc fair play družstvu z Trutnova a prohrál 0:2? Na postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje to nedalo, i když bodově jsme na to měli, v cestě stálo ale vzájemné skóre, které jsme měli horší než ostatní postupující. Na smutek a žal existuje jenom jeden lék, který my dobře známe a tak jsme si ho šli vychutnat do místního pohostinství, kde jsme opět Krakonošem zahnali veškeré nešvary, kterými jsme během tohoto velmi náročného dne prošli. Po přátelském podání rukou jsme se každá z posádek rozjeli do svých domovišť. Hakson s rodinkou Kaprem a Mlázou (pokračujícím za svou láskou do Prahy) do Paky a zbytek výpravy do našeho malebného údolí. Bohužel i tak dlouhý a náročný den zanechal nějaké jizvy jak na psychické a fyzické stránce, a tak Rokhanz nevydržel a jel s Míšou2 a Robikem o něco dřív.
Shrnutím může být to, že byl tento turnaj pro Alpin club velkou zkušeností do budoucích let. Sami jsme zjistili, že nejsme tým špatných kvalit a s čistým svědomím se můžeme zúčastnit dalších fotbalových i jiných turnajů.

                                                                                                              Milda Javor…

 
   
 
 
TJ Spartak Rokytnice n./Jiz.
Tělovýchovná jednota Spartak
 

Horosvaz
Stránky ČHS

 
Rokytnice nad Jizerou
Oficiální stránky města
 
Horská služba
Horská služba ČR
 

Paraglideteam Rokytnice
Paragliding v Rokytnici

 

Penzion BONA
Ubytování v Rokytnici n./Jiz.

 
 
 
 
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
 
 
 
(c) 2006, AlpinClub Rokytnice   e-mail: alpin.club@seznam.cz
  icq:      291-170-115