TJ Spartak a l p i n  c l u b
R o k y t n i c e  n a d  J i z e r o u
 
 
 
 

O KLUBU

 

.
Alpin club Rokytnice nad Jizerou

O klubu:
Historie Alpin clubu (AC) nesahá až tak do dávné historie, jako je tomu u jiných sportovních oddílů pod záštitou Tělovýchovné jednoty Spartak Rokytnice nad Jizerou (TJ Spartak). Oficielně byl založen 24.11.1999 zaregistrováním u Českého horolezeckého svazu (ČHS). Důvodem založení byl fakt, že v té době se již poměrně hodně lidí z Rokytnice n. Jiz. zabývalo horolezeckou činností. A horolezectví ve skalních oblastech České republiky je možné pouze s průkazem ČHS. Podmínkou zaregistrování oddílu u ČHS bylo tehdy členství minimálně 10 osob. Zakládajícími členy AC byli: Blažanin Petr, Doubek Jan, Fojt Milan, Hák Michal, Hák Zdeněk, Mládek Jan, Nedvěd Jiří ml., Olasz Aleš, Rybář Václav, Šlegr Jan. Předsedou se stal Jan Doubek.
Zpočátku se členové AC zabývali výhradně lezením ve skalních pískovcových oblastech ČR. Později to bylo  horolezectví ve Vysokých Tatrách a také v Alpách. Ať v letních, tak i v zimních podmínkách. Později se objevil další předmět zájmu, a to byl skialpinismus. Někteří členové oddílu se účastnili i závodů ve skialpinismu, s velice dobrými výsledky. 10. března 2001 jsme zorganizovali 0. ročník skialpinistických závodů, který se konal na Dvoračkách. Závodu, který jsme pojmenovali O dřevěného Krakonoše, se tehdy zúčastnilo 14 závodníků, převážně kamarádů.
Prosinec roku 2001 je pro nás významné datum, protože jsme se stali členy Tělovýchovné jednoty Spartak Rokytnice n. Jiz.
Po 1. ročníku skialpinistického závodu, který jsme uspořádali v roce 2002, jsme byli osloveni Českým horolezeckým svazem, zda bychom nechtěli zařadit náš závod do Českého poháru ve skialpinismu. Bez otálení jsme souhlasili.
A tak od ledna 2003 je náš závod zařazen do českého poháru.
Protože v zimních měsících je lezení na pískovcové skály v našem okolí nemožné, rozhodli jsme se vybudovat tréninkové centrum. V zimě 2006 jsme se pustili do stavby cvičné horolezecké stěny. Stěna není nikterak velká a prostorná, ale pro účely AC stačí. Nachází se v soukromém domě, proto tam není možný přístup veřejnosti.
Každoročně organizujeme několik oddílových výletů do skal, pro začínající horolezce pořádáme cvičné chytání pádů. Oblíbené jsou celooddílové společenské akce jako Poslední slanění nebo Otevírání skal.

 

Předseda oddílu :
Jan Doubek
Tel. : 606 157 932
Email : doubekj@hscr.cz

 

 

 
   
 
 
TJ Spartak Rokytnice n./Jiz.
Tělovýchovná jednota Spartak
 

Horosvaz
Stránky ČHS

 
Rokytnice nad Jizerou
Oficiální stránky města
 
Horská služba
Horská služba ČR
 

Paraglideteam Rokytnice
Paragliding v Rokytnici

 

Penzion BONA
Ubytování v Rokytnici n./Jiz.

 
 
 
 
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
 
 
 
(c) 2006, AlpinClub Rokytnice   e-mail: alpin.club@seznam.cz
  icq:      291-170-115